Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Городківка

ГОРОДКІВКА (до 1946 року — Халаімгородок) — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Гуми (притока Тете­рева), за 15 км на південь від районного центру та за 8 км від залізничної станції Чорнорудка. Дворів — 679. Населення — 1914 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу ім. В. І. Чапаєва, за яким закріп­лено 3144,6 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2861,5 га орної землі. Господарство спеціалізує­ться на вирощуванні зернових і технічних куль­тур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Кол­госп має млин, деревообробну і механічну май­стерні, пилораму.
В Городківці працюють середня школа, де 28 учителів навчають 423 учнів, будинок куль­тури з залом на 400 місць і широкоекранною кіноустановкою, бібліотека з фондом 8,3 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, відділення зв'язку, ощадна каса, майстерня побу­тового обслуговування, 4 магазини.
Партійна організація об'єднує 48 комуністів, дві комсомольські —131 члена ВЛКСМ. їх осе­редки створені в 1924 році.
За трудові успіхи 95 жи­телів села удостоєно уря­дових нагород, серед них доярку Л. А. Коцюк, секре­таря парткому Д. С. Драгана, голову сільської Ради М. М. Барчука, трактори­ста С. Й. Ашарда — ордена Трудового Червоного Пра­пора, а голову колгоспу П. В. Подлевського — орде­нів Леніна, Жовтневої Ре­волюції, Трудового Черво­ного Прапора. Він був де­легатом 3-го Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Село відоме з 1724 року. Радянську владу в Го­родківці встановлено у січ­ні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 480 жите­лів села брали участь у боях з німецько-фашист­ськими загарбниками, 205 — відзначено орденами і медалями, 178 — полягли смертю хоробрих.
1961 року на братській могилі 13 воїнів — визволителів села встановлено пам'ятник.
Уродженцями села є доктор сільськогосподар­ських наук В. О. Андрусенко та доктор медичних наук Б. О. Зелінський.

Сучасна карта - Городківка