Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ясногород

ЯСНОГОРОД – село, центр сільської Ради, розташоване біля річки Кам’янки Лісної, прито­ки Тетерева, за 7 км від районного центру та за 17 км від залізничної станції Разіне. Дво­рів – 159. Населення – 442 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Монастирок й Синява.
На території Ясногорода міститься централь­на садиба колгоспу ім. Калініна, за яким закріп­лено 1,5 тис. га землі, в т. ч. 1,1 тис. га орної. Господарство спеціалізується на вирощуванні льону і картоплі. Розвинуте м’ясо-молочне тва­ринництво.
За успіхи в розвитку народного господарства 8 колгоспників відзначено урядовими нагоро­дами.
Тут є середня школа, де 15 учителів навчають 247 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжковим фондом понад 10 тис. примірників, медпункт.
Партійна організація об’єднує 18 членів КПРС, комсомольська – 42 юнаків та дівчат.
Село засноване у XVI столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 103 жителі Ясногорода пішли на фронт, 58 з них загинули, 48 – нагороджені орденами й медалями СРСР, серед них двома орденами Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня відзна­чено уродженця села М. І. Романюка.
Вшановуючи пам’ять воїнів, які віддали своє життя в боротьбі з фашистами, трудящі села спо­рудили пам’ятник.
В Ясногороді народилася Н. К. Кибальчич (1878 – 1914 рр.) – українська письменниця.
Поблизу села знайдено крем’яні знаряддя праці доби бронзи та прикраси давньоруських часів.

Сучасна карта - Ясногород