Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голуб'ятин

ГОЛУБ'ЯТИН — село, центр сільської Ради. Розташований за 15 км на південь від районного центру та залізничної станції Попільня і за З км від автошляху Житомир — Сквира. Через село протікає річка Роставиця (притока Росі). Дворів —- 400. Населення — 1047 чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 1943,7 га сільсько­господарських угідь, у т. ч. 1834,8 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури. Тваринництво м'ясо-молочного на­пряму.
На території села є восьмирічна школа, де 16 учителів навчають 200 учнів, клуб, дві бібліо­теки з фондом 12,6 тис. книг, фельдшерсько-аку­шерський пункт, сезонні дитячі ясла, відділення зв'язку, 3 магазини.
Партійна організація об'єднує 22 комуністів, 2 комсомольські — 42 членів ВЛКСМ.
За досягнуті успіхи в розвитку народного господарства 230 трудівників села відзначено урядовими нагородами, в т. ч. ланкову Г. Я. Голійчук нагороджено орденом Жовтневої Револю­ції, доярку А. Ю. Осипчук — орденом Трудового Червоного Прапора, 42 чоловіка — медаллю «За доблесну працю. На відзнаку 100-річчя з дня на­родження Володимира Ілліча Леніна».
Село відоме з XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Понад 200 жителів Голуб'ятина брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 90 — удо­стоєні орденів й медалей. В липні 1941 року на підступах до села запеклі бої з німецько-фаши­стськими загарбниками вели воїни 94-го прикор­донного загону. На місці бою 1963 року встанов­лено обеліск, у школі обладнано кімнату бойової слави. В день 25-річчя перемоги над гітлерівцями 169 воїнам-односельцям, які віддали життя за свободу і незалежність Батьківщини, спорудже­но пам'ятник.

Сучасна карта - Голуб'ятин