Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сербо-Слобідка

СЕРБО-СЛОБІДКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного цент­ру, за 5 км від залізничної станції Рихальське. Дворів — 238, населення 743 чоловіка. Сільраді підпорядковано село Яблунівка.
На території Сербо-Слобідки розміщена цен­тральна садиба колгоспу «Ленінським шляхом», який обробляє 2,6 тис. га земельних угідь, в т. ч. 1,6 тис. га орної землі. Колгосп вирощує зернові культури, льон, картоплю, хміль.
Орденами й медалями СРСР нагороджені 28 колгоспників, у т. ч. орденом Леніна — M. М. Котвицька, Я. М. Голяка, А. М. Пилипчук, В. І. Миш­кин.
Працюють восьмирічна школа (12 учителів і 140 учнів), бібліотека з книжковим фондом 7,3 тис. примірників, будинок культури на 400 місць, медичний пункт, відділення зв’язку, два магазини.
Сільська парторганізація об'єднує 52 комуні­стів, комсомольська — 54 членів ВЛКСМ.
Село засноване в XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
198 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, на честь 58 загиблих вста­новлено пам'ятник. 97 жителів села удостоєні орденів і медалей, а І. М. Греку за мужність і відвагу, виявлені при форсуванні річки Одеру, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
 

Сучасна карта - Сербо-Слобідка