Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Головки

ГОЛОВКИ — село, центр сільради, розташо­ване за 12 км від районного центру, за 1,5 км від однойменної залізничної станції. Дворів — 193, населення — 595 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села: Жовтневе, Квітневе, Лідівка, Лісове, Омелянівна, Тишів, Червоний Лан, Шевченкове.
На території Головків розміщена центральна садиба колгоспу «Соц. перемога», який має в ко­ристуванні 3,4 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,7 тис. га орної землі. Провідними культурами є льон, озима пшениця, картопля. Тваринництво м'ясо-молочного напрямку.
За успіхи в розвитку сільського господарства 55 колгоспників нагороджені орденами й меда­лями, делегат III Всесоюзного з'їзду колгосп­ників ланкова А. П. Пономаренко — орденом Леніна.
В селі е восьмирічна школа (19 учителів і 254 учні), будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,8 тис. примірників, діль­нична лікарня на 35 ліжок, фельдшерсько-аку­шерський пункт, три магазини.
Сільська парторганізація налічує 29 комуні­стів, комсомольська — 66 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1607 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни вою­вало 200 жителів села, з них 52 віддали своє життя за незалежність Батьківщини. 165 учас­ників удостоєно урядових нагород.
За тимчасової німецько-фашистської окупа­ції в селі діяла підпільна група, створена за іні­ціативою керівника Малинського підпілля П. А. Тараскіна.
У боях за визволення села загинули росіяни І. П. Журбін та О. А. Марнов, мордвин М. Г. Чичеванов, усього 57 воїнів.
На території Головків виявлено курганний могильник XI—XIII століття.

Сучасна карта - Головки