Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Волиця

МАЛА ВОЛИЦЯ — село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Тетерівки, за 15 км від районного центру та за 12 км від за­лізничної станції Чуднів-Волинський. Через село проходить автошлях Чуднів — Іванопіль.
Дворів — 172. Населення 7- 516 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Дібрівка.
На території Малої Волиці міститься цен­тральна садиба колгоспу ім. Шевченка, який об­робляє 1563 га землі, в т. ч. 1296 га орної. Ви­рощують зернові культури та цукрові буряки. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. За успі­хи в розвитку сільськогосподарського виробни­цтва у 1955—1956 рр. колгосп був учасником Все­союзної сільськогосподарської виставки в Москві.
У селі є восьмирічна школа, в якій 11 учите­лів навчають 130 учнів, клуб на 200 місць, біб­ліотека з фондом 9 тис. книжок, медпункт.
За високі показники в праці 10 трудівників села відзначені урядовими нагородами. Серед них орденом Леніна нагороджений вчитель М. М. Сташець.
Партійна організація об'єднує 21 комуніста, комсомольська — 37 членів ВЛКСМ.
Село засноване в XVI столітті. Під час ви­звольної війни 1648—1654 рр. в районі Малої Волиці козацькі загони вели запеклі бої з вій­ськами шляхетської Польщі.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни би­лися з ворогом 154 жителі села, з них 101 заги­нув, 97 — нагороджені орденами й медалями СРСР.
Воїнам, які полягли в боях проти німецько-фашистських загарбників, трудящі села встано­вили пам'ятник.

Сучасна карта - Мала Волиця