Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Слобода

СЛОБОДА – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 37 км на північний захід від район­ного центру, за 37 км від залізничної станції Велідники та за 22 км від автошляху Овруч – Словечне. Дворів – 64. Населення – 209 чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Верхня Рудня, Зоболоть, Кораки, Нижня Рудня, Середня Рудня та Ясенець.
На території Слободи розміщена центральна садиба колгоспу ім. XX партз’їзду, за яким за­кріплено 2134 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1198 га орної землі. Тут вирощують жито, пшеницю, льон та картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму, бджільництво. За трудові успіхи 23 чоловіка нагороджено орде­нами й медалями. В 1939 році голова колгоспу М. Д. Назарчук та доярка Є. Ф. Гаврилюк були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві.
В селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 208 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 6 тис. томів, дільнична лікарня на 25 ліжок, відділення зв’язку.
У партійній організації налічується 42 кому­ністи, в комсомольській – 37 членів ВЛКСМ.
Село Слобода засноване у другій половині XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 300 жите­лів села билися на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків. 269 чоловік нагороджено орденами й меда­лями, 210 – загинуло смертю хоробрих. За тим­часової німецько-фашистської окупації карателі спалили села Верхню та Нижню Рудню, а в Се­редній Рудні –102 чоловіка. 1965 року на честь воїнів-односельців, які полягли в бою з воро­гом, споруджено пам’ятник.

Сучасна карта - Слобода