Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Городок

ГОРОДОК — село, центр сільської Ради. Роз­ташований на берегах річки Білуги, за 13 км на схід від районного центру та за 6 км від най­ближчої залізничної станції Зарудинці. Дво­рів — 339. Населення — 983 чоловіка. Сільраді підпорядковане селище Городоцьке.
За колгоспом ім. В. В. Куйбишева, централь­на садиба якого розміщена в Городку, закріпле­но 1518 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1446 га орної землі. Господарство — зерново-бу­рякового напряму. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво.
В селі працюють восьмирічна школа, де 12 учителів навчають понад 200 учнів, клуб на 200 місць, бібліотека з фондом 12 тис. книг, медич­ний пункт, дитячі ясла, магазин.
Партійна організація об'єднує 22 комуністів, комсомольська — 40 членів BЛKCM.
За успіхи в праці 35 трудівників удостоєно урядових нагород, серед них ордена Леніна — голову колгоспу О. П. Кислюка.
Перша літописна згадка про Городок нале­жить до 1257 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
137 жителів села брало участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 88 — загинуло в боротьбі з ворогом, 63 — нагороджено орденами й меда­лями.
В травні 1966 року відкрито пам'ятник на честь воїнів-односельців, полеглих у боях з ні­мецько-фашистськими загарбниками, в червні 1972 року — пам'ятник жителям села, які заги­нули в боротьбі за перемогу Радянської влади в Городку.
Уродженцем Городка є український радян­ський літературознавець і письменник, професор А. О. Іщук.

Сучасна карта - Городок