Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванківці

ІВАНКІВЦІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на березі річки Гуйви, притоки Тете­рева, за 20 км від районного та обласного центру й за 2 км від залізничної станції Кодня. Дво­рів—252. Населення — 811 чоловік. Сільраді під­порядковані села Вертокиївка, Городище.
В Іванківцях міститься відділення хмелерадгоспу «Вертокиївка», центральна садиба якого розташована у Вертокиївці. 1939 року за високі показники у виробництві сільськогосподарської продукції хмелерадгосп «Вертокиївка» удостоє­ний ордена Леніна. За досягнення високих по­казників у соціалістичному змаганні на честь 100-річчя від дня народження В. І. Леніна рад­госп нагороджено Ленінською ювілейною Почес­ною грамотою ЦК КП України, Президії Верхов­ної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради та Дипломом Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС за високу культуру виробництва.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва орденами й медалями СРСР нагоро­джено 29 трудівників села, серед них орденом
Жовтневої Революції відзначений тракторист В. Т. Гаврилюк, орденом Трудового Червоного Прапора — ланкова В. К. Борисова, доярка М. К. Кабалюк, директор радгоспу А. С. Харченко.
У селі працюють восьмирічна школа, в якій 22 учителі навчають 308 учнів, будинок культури із залом на 350 місць, дві бібліотеки з книжко­вим фондом 10 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок.
Парторганізація об'єднує 52 комуністи, комсо­мольська — 86 членів BЛKCM.
Село відоме з 1501 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 157 жителів села, з них 46 загинуло, 113 — відзначено урядовими нагородами.
В Іванківцях споруджено пам'ятник В. І. Ле­ніну та пам'ятник радянським воїнам, які поляг­ли, визволяючи село від німецько-фашистських загарбників.
Поблизу Городища виявлено слов'янські кур­гани VI—VII століть.

Сучасна карта - Іванківці