Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тепениця

ТЕПЕНИЦЯ — село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км від районного центру і за­лізничної станції Олевськ. Дворів — 282, насе­лення —1,1 тис. чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Артинськ, Обище, Соснівка, Хмелівка.
В Тепениці розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна, який
обробляє 3,5 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,8 тис. га орної землі. Господарство спеціалізується на ви­рощуванні племінних телиць.
Допоміжні підприємства — два млини, пило­рама, майстерні: ремонту сільськогосподарської техніки та деревообробна. Діє каменедобувний кар'єр Олевського міжколгоспбуду.
В селі є восьмирічна школа, де 19 учителів навчають 337 учнів, будинок культури на 400 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11,8 тис. примірників, медпункт, два магазини.
За успіхи в розвитку сільського господарства й освіти 65 громадян удостоєні орденів і меда­лей СРСР.
Парторганізація налічує 55 комуністів, дві комсомольські — 85 членів ВЛКСМ. Сільські пар­тійний і комсомольський осередки створені 1925 року.
Село виникло в другій половині XVIII ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні гітлерівську на­валу відбивало 137 громадян села, з них загинуло 52. За мужність, виявлену в боях за незалежність Батьківщини, орденами й медалями СРСР наго­роджено 68 чоловік. Сержанту І. М. Покальчуку посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
На могилі партизанів, які полягли в роки Ве­ликої Вітчизняної війни, встановлено обеліск Слави.
В центрі села височить пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Тепениця