Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Андріївка

АНДРІЇВКА (до 1948 p.— Андрієво-Українське) — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Очеретянці, за 6 км від районного цент­ру та залізничної станції Горбаші. Дворів — 347, населення — 998 чоловік.
В селі розміщене Житомирське експеримен­тальне елітно-насіннєве
господарство, яке оброб­ляє 2,2 тис. га земельних угідь, в т. ч. 1,8 тис. га орної землі. Господарство вирощує елітне насін­ня озимої пшениці, жита, ячменю, кормового бу­ряка, маточники та насінники капусти, багато­річні трави, хміль та ін. Розвинуто м'ясо-молочне племінне тваринництво.
Працюють середня школа, де 18 учителів на­вчають 220 учнів, будинок культури на 325 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 6,8 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, ди­тячі ясла, майстерня побутового обслуговування, сільмаг.
За трудові успіхи в розвитку сільського гос­подарства 82 чоловіка нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. Директор се­редньої школи В. Ю. Будник — заслужений пра­цівник культури УРСР.
Сільська парторганізація об'єднує ЗО комуні­стів, комсомольська — 61 члена ВЛКСМ.
Андріївка вперше згадується 1605 року. Ра­дянська влада встановлена в січні 1918 року. 1922 року створено товариство спільного обро­бітку землі.
186 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них загинули 80, 150 нагоро­джені орденами й медалями Радянського Союзу.
На честь загиблих односельців та визволите­лів села споруджено пам'ятник і 3 обеліски на братських могилах.

Сучасна карта - Андріївка