Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Неділище

НЕДІЛИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 30 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Яблунець. Дворів — 354, населення —1,2 тис. чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Бастова Рудня та Шевченкове.
У Неділищі розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Свердлова. Господарство спеціалізує­ться на вирощуванні й відгодівлі великої рогатої худоби. Загальна земельна площа колгоспу — 3,3 тис. га землі, в т. ч. 2,2 тис. га орної.
Працюють восьмирічна школа, де 18 учителів навчають 250 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,1 тис. примірників, медпункт, відділення зв'язку.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти, охорони здоров'я орденами й медалями СРСР нагороджено 12 чоловік. Сільська парторга­нізація об'єднує 38 комуністів, комсомольська — 56 членів ВЛКСМ.
Село відоме з другої половини XIX ст. Радян­ську владу встановлено в січні 1918 року. У Ве­ликій Вітчизняній війні брало участь 128 чоло­вік, з них 68 загинуло, орденами й медалями на­городжено 60 чоловік. На честь загиблих воїнів-односельців та воїнів, які визволяли село від гітлерівців, встановлено обеліск.

Сучасна карта - Неділище