Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Видибор

ВИДИБОР — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 15 км від районного центру та за 16 км від залізничної станції Горбаші. Дворів — 349, населення —1,2 тис. чоловік. Сільраді під­порядковані села Ганнопіль, Коростелівка, Свидя.
У Видиборі розкинулася центральна садиба колгоспу «Дружба», який обробляє 3,8 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3,2 тис. га орної землі. Напрям господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочним тваринництвом. Допоміжні під­приємства — млин і пилорама.
В селі працюють середня школа, де 28 учите­лів навчають 403 учні, будинок культури на 450 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11,7 тис. примірників, фельдшерсько-акушер­ський пункт, поштове відділення, 2 сільмаги, 2 майстерні побутового обслуговування, дитячий садок-ясла.
За визначні успіхи в праці 103 трудівники села нагороджені орденами й медалями Радян­ського Союзу.
Сільська парторганізація об'єднує 67 комуні­стів, комсомольська — 164 члени ВЛКСМ.
Видибор виник 1606 року. Жителі села брали участь у визвольній війні 1648—1654 рр. Радян­ська влада встановлена в січні 1918 року.
220 видиборців відстоювали незалежність Батьківщини на фронтах Великої Вітчизняної війни. З них 93 загинуло, 157 нагороджені бойо­вими орденами й медалями. На честь загиблих односельців споруджено обеліск. На братській могилі воїнів-визволителів села від німецько-фашистських окупантів встановлено пам'ятник. У центрі села височить пам'ятник В. І. Леніну.
У Ганнополі споруджено пам'ятник Герою Радянського Союзу Ю. В. Тварковському, який загинув у боях з фашистськими загарбниками під час визволення села в 1943 році.

Сучасна карта - Видибор