Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липники

ЛИПНИКИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані на річці Повчанці, за 12 км на північ від районного центру та за 12 км від найближчої залізничної станції Мощаниця. Дворів — 551. На­селення —1667 чоловік. Сільраді підпорядковані села Малахівка, Мощаниця, Осни.
В Липниках розміщена центральна садиба колгоспу ім. М. О. Щорса, за яким закріплено 2246 га сільськогосподарських угідь з них 1418 га орної землі, а також 3197 га лісу, 679 га сіножатей, 132 га пасовищ, 14 га садів. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби.
На території села міститься спиртовий завод, споруджений 1880 року, відгодівельний пункт, лісництво.
Працюють середня школа, де 32 педагоги на­вчають 425 учнів, будинок культури на 450 місць, 2 бібліотеки з фондом понад 20 тис. книг, лікарня на 26 ліжок, 2 дитячі садки на 75 місць, відділення зв'язку, 12 торгових точок.
Три партійні організації (колгоспна, спирто­заводу та відгодівельного пункту) об'єднують 71 комуніста, чотири комсомольські (школи, колгоспу, спиртозаводу, відгодівельного пунк­ту) —194 члени ВЛКСМ. Партійну організацію в селі створено 8 січня 1927 року, комсомоль­ську — 11 лютого 1924 року.
За досягнуті успіхи в праці 108 трудівників нагороджено орденами й медалями Союзу PCP, серед них орденом Жовтневої Революції — голо­ву колгоспу Г. Г. Власюка і завідуючого магази­ном M. І. Кіприка, орденом Трудового Червоного Прапора — голову сільської Ради Л. К. Михай­лова, ланкову колгоспу М. О. Рябчук.
Село відоме з 1648 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
416 жителів села активно билися з ворогом у роки Великої Вітчизняної війни, 240 — відда­ли своє життя за Батьківщину, 154 — відзначені орденами й медалями.
З перших днів німецько-фашистської окупа­ції створена партизанська група. У серпні 1943 року в Липниках організовано окремий загін, який брав участь у бойових операціях. Силами партизанів зірвано кілька мостів, у т. ч. міст Ігнатпіль — Коростень на річці Жереві. В груд­ні того ж року гітлерівці вигнали за село і роз­стріляли 146 чоловік.
В центрі села 1970 року споруджено обеліск Слави на честь воїнів-односельців, які полягли смертю хоробрих у боротьбі з німецько-фашист­ськими загарбниками.

Сучасна карта - Липники