Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березянка

БЕРЕЗЯНКА — село, центр сільської Ради. Розташована на берегах річки Березянки, за 25 км на схід від районного центру та за 25 км від найближчої залізничної станції Зарудинці. Дворів — 367. Населення — 1162 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані села Причепівка, Чехова та селище Самгородоцьке.
На території Березянки розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Ф. Е.
Дзержинського, за яким закріплено 3498 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3165 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розви­нуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі працюють восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 290 учнів, клуб на 250 місць, бібліотека з фондом 6,5 тис. книг, медпункт, ди­тячі ясла, відділення зв'язку, магазин.
Партійна організація об'єднує в своєму скла­ді 28 комуністів, комсомольська — 38 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 45 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР.
Село відоме з 1793 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брало участь 256 жителів села, з них 128 — загинуло в бо­ротьбі з ворогом, 203 — нагороджено орденами й медалями.
1956 року в Березянці встановлено пам'ят­ник загиблим воїнам-визволителям села від гіт­лерівців і 1965-го — обеліск вічної Слави воїнам-односельцям, які полягли смертю хоробрих у боях з німецько-фашистськими загарбниками.

Сучасна карта - Березянка