Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Каленське

КАЛЕНСЬКЕ — село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на схід від районного цен­тру, за 7 км від залізничної станції Стремигород і за 4 км від автошляху Київ — Ковель. Дворів — 372. Населення —1013 чоловік. Сільраді підпо­рядковане с. Корма.
На території Каленського розміщена цен­тральна садиба колгоспу «Світанок», за яким за­кріплено 4083 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2740 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму. За досягнен­ня в розвитку сільського господарства орденів і медалей удостоєні 89 чоловік, у т. ч. брига­дир механізаторів О. С. Рудченко — ордена Жовтневої Революції.
В селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 190 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. то­мів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 20 комуністів, у комсомольській (створена 1925 року) — 22 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1629 роком.
Радянську владу встановлено в грудні 1917 року.
Проти німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни билося 250 жителів села. За мужність і відвагу, виявлені в боях з ворогом, 131 з них нагороджено ордена­ми й медалями. 109 чоловік полягло смертю хо­робрих. На їх честь 1950 року споруджено обе­ліск Слави. В боях за визволення села від гіт­лерівців загинуло 17 воїнів, у т. ч. росіяни В. Г. Дмитрієв, М. П. Ісаков, українець О. В. Іва- ненко, казах А. Казанаков, узбек Г. Шафігулін.
Поблизу с. Каленського виявлено поселення доби неоліту та трипільської культури.

Сучасна карта - Каленське