Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сусли

СУСЛИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на річці Смолці, за 6 км від районного центру, за 7 км від залізничної станції Ново­град-Волинський. Дворів — 332, населення — 1,1 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане с. Івашківка.
Колгосп «Здобуток Жовтня», центральна са­диба якого розміщується в Суслах, обробляє 1,5 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. Провідними сільськогос­подарськими культурами є пшениця, жито, льон, картопля. Тваринництво м'ясо-молочного напря­му. За високі надої молока доярка Я. С. Бучинська нагороджена орденом Леніна. Всього орде­нами й медалями СРСР відзначено 34 колгосп­ники.
В селі є восьмирічна школа, в якій 14 учите­лів навчають 180 учнів, клуб на 130 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 14 тис. примірни­ків, медичний пункт, дитячі ясла, побутова май­стерня.
Сільська парторганізація об'єднує 22 комуні­стів, комсомольська — 28 членів BЛKCM.
Село виникло 1577 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни проти гіт­лерівців зі зброєю в руках билося 110 чоловік, з них загинуло 45. 83 воїни нагороджені орде­нами й медалями.
На честь загиблих односельців та воїнів-визволителів села від гітлерівської окупації вста­новлено обеліск Слави.
Неподалік Суслів є давньоруські кургани X— ХІІІ століття.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Сусли