Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лопатичі

ЛОПАТИЧІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на берегах річки Уборті, за 14 км від райцентру й залізничної станції Олевськ. Дво­рів — 514, населення — 2,2 тис. чоловік.
У Лопатичах розташована центральна садиба колгоспу «Іскра», що обробляє 2,2 тис. га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 1, 1 тис. га орної землі. На площі 1 тис. га проведено меліора­тивні роботи. Колгосп спеціалізується на виро­щуванні зернових і технічних культур та насін­ня високоврожайних сортів картоплі. Розвинуто тваринництво. Допоміжні підприємства: пило­рама, пункт переробки льону. Діє Лопатицьке лісництво, засноване 1924 року, в розпорядженні якого 6,3 тис. га лісу.
У середній школі 31 учитель навчає 585 уч­нів, будинок культури на 200 місць, дві бібліо­теки з книжковим фондом 9,8 тис. примірників, медичний пункт, пологовий будинок, майстерня побутового обслуговування, чотири магазини.
За сумлінну працю 40 жителів села відзна­чено урядовими нагородами, в т. ч. ордена Лені­на удостоєно картопляра А. Г. Омельчука.
Сільська парторганізація налічує 38 комуні­стів, дві комсомольські — 106 членів ВЛКСМ.
Лопатичі відомі з 1730 року. 1886 року відбу­лося селянське заворушення. 18 січня 1913 року під час землевпорядкувальних робіт селяни ви­ступили проти дій властей. Одного селянина було вбито, п'ятьох поранено.
Радянську владу в селі встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 207 грома­дян села воювали на фронтах і в тилу ворога, з них загинуло 105. Орденами й медалями наго­роджено 87 чоловік.
На честь односельців, що полягли в боях за незалежність Батьківщини, встановлено мемо­ріальну дошку.
На території села відкрито кургани часів Київської Русі (X—XI століття).

Сучасна карта - Лопатичі