Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лутівка

ЛУТІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Тетерева, на околиці районного центру і за ЗО км від заліз­ничної станції Ірша. Через село проходить ав­тошлях Радомишль — Київ. Дворів — 440. Насе­лення — 1389 чоловік. Сільраді підпорядковані села Березці, Глухів Другий.
На території Лутівки розміщена центральна садиба колгоспу ім. Кірова, який має в кори­стуванні 2195 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1515 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові культури. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво й птахівництво. За високі ви­робничі успіхи 72 колгоспники нагороджені орде­нами й медалями, в т. ч. ордена Леніна удостоє­ні ланкова Г. Л. Литвиненко та голова колгоспу С. І. Нагорний.
У селі є будинок культури на 350 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 13 тис. томів, ди­тячі ясла.
Партійна організація налічує 32 комуністи, комсомольська — 15 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Лутівку датує­ться 1691 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни і в партизанських загонах билося з німецько-фа­шистськими загарбниками 346 жителів села, з них 173 — нагороджено орденами й медалями, 99 чоловік загинуло смертю хоробрих. В 1953 і 1965 рр. споруджено пам’ятники воїнам, які по­лягли, визволяючи село від гітлерівських окупантів. Серед загиблих 94 воїнів-визволителів — росіянин О. О. Рогов, грузин Р. Ш. Кутабідзе, таджик Д. Атоєв, узбек К. Рахімов, башкир Д. Га­лій та інші. Лутівка — батьківщина Героя Радян­ського Союзу підполковника С. Ф. Сингаївського, який загинув 28 квітня 1944 року в боях за ви­зволення Чортківського району Тернопільської області.

Сучасна карта - Лутівка