Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липські Романи

ЛИПСЬКІ РОМАНИ (до 1921 року Рома­нів ) – село, центр сільської Ради, розташоване за 28 км на північний схід від районного центру, за 11 км від залізничної станції Бережесть, на лінії Овруч – Мозир, та за 23 км від автошляху Мозир – Житомир. Дворів – 69. Населення 189 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Деркачі, Збраньківці, Колесники, Личмани, Магдин, Сидори та Стовпичне.
На території Липських Романів розміщена бригада колгоспу ім. Кірова (центральна садиба в с. Гошеві).
В селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 200 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом близько 8 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена в 1921 році) налічується 12 комуністів, у комсомольській (ство­рена 1921 року) – 10 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Романів датується 1899 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 40 жителів села билися на фронтах і в партизанських за­гонах проти німецько-фашистських загарбників. Виходець із села Дергачів В. О. Редчиць був організатором Овруцького підпілля. 38 чоловік нагороджено орденами й медалями, 16 – заги­нули смертю хоробрих. У 1945 році загиблим воїнам-односельцям встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Липські Романи (Виселено у 1986 році через радіоактивне забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. На момент виселення в селі проживало 150 чоловік. Зняте з обліку 14 листопада 1991 року Житомирською обласною радою.)