Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Дивлин

ВЕЛИКИЙ ДИВЛИН — село, центр сільської: Ради. Розташований на річці Жереві, за 25 км на південний захід від районного центру та за 6 км від вузлової залізничної станції Білокоровичі. Дворів — 343. Населення — 1261 чоловік Сільраді підпорядковані села Вербівка, Іванівка, Малий Дивлин.
У Великому Див лині розміщена центральна садиба колгоспу ім. В. І. Чапаєва, за яким за­кріплено 2591,1 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1305,6 га орної землі, 986 га луків і пасо­вищ. Вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Госпо­дарство має млин.
На території Великого Дивлина працюють, середня школа, в якій 25 учителів навчають 428 учнів, клуб, дві бібліотеки з фондом 10 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, відді­лення зв'язку, 3 магазини.
Партійна організація колгоспу (партосередок в селі створено 1926 року) об'єднує 26 комуні­стів, 3 комсомольські — 130 членів ВЛКСМ.
За досягнуті успіхи в праці 64 трудівників, села нагороджено орденами й медалями СРСР.
Вперше Великий Дивлин в історичних доку­ментах згадується у 1858 році.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 279 жите­лів села захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників, 150 — загинули в боях, 127 — відзначено орденами й медалями.
У Великому Дивлині встановлено 2 обеліски Слави на честь воїнів, які полягли смертю хороб­рих під час визволення села від гітлерівських, окупантів.

Сучасна карта - Великий Дивлин