Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Туровець

ТУРОВЕЦЬ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 31 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 142. Населення — 434 чоловіка. Сільраді підпоряд­ковані села Грабівка, Кринички, Лісівщина, Мошківка.
На території Туровця розміщена бригада кол­госпу «Здобуток Жовтня», центральна садиба якого розташована в с. Ліщині. Вирощують зер­нові культури, льон, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 46 трудівників села відзначено уря­довими нагородами. Серед них орденом Жовтне­вої Революції нагороджена ланкова А. Т. Волотівська.
У селі є восьмирічна школа, де 14 учителів навчають 131 учня, клуб, дві бібліотеки з книж­ковим фондом 7 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок.
На обліку в партійній організації — 7 комуні­стів, у комсомольській — 16 юнаків та дівчат.
Село засноване у XIX столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час тимчасової німецько-фашистської оку­пації у районі села діяв партизанський загін ім. Чапаєва. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з ворогом 106 жителів села, з них 60 загинуло, 45 — удостоєні орденів і медалей.
Воїнам-визволителям села, які полягли в бо­ротьбі проти фашистів, трудящі спорудили пам'ятник.
У Туровці народилася Г. Т. Пустовойтова (1838 або 1843—1881 рр.) — українська револю­ціонерка, яка брала участь у польському виз­вольному повстанні 1863—64 рр., у національно-визвольній війні італійського народу під прово­дом Д. Гарібальді, під час Паризької комуни 1871 року була ад'ютантом головнокомандуючо­го збройними силами комунарів Я. Домбровського, героїчно билася на барикадах Парижа.

Сучасна карта - Туровець