Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гардишівка

ГАРДИШІВКА - село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Малої Гнилоп’яті, за 12 км на південний захід від район­ного центру та за 5 км від найближчої залізнич­ної станції Демчин. Дворів — 307. Населення — 933 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Кустин.
У Гардишівці розміщена центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 1537 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1240 га ор­ної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тва­ринництво.
На території села працює восьмирічна школа, в якій 13 учителів навчають 148 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 7,5 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла, магазин продовольчих і промислових товарів.
Партійна організація села об’єднує 32 кому­ністів, 2 комсомольські — 64 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 34 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Леніна — бригадира садово-городньої бригади П. Д. Крещука.
Село відоме з XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. В 1923 році створено ТСОЗ.
Під час Великої Вітчизняної війни 230 жите­лів села брали участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, з них 74 — загинули, 230 — відзначені урядовими нагородами.
На вшанування пам’яті полеглих воїнів-односельців і воїнів, які віддали своє життя за визволення села, 1965 року споруджено обеліск Слави.
Поблизу Гардишівки виявлено залишки посе­лення трипільської культури, а на околиці Кустинів — доби бронзи.

Сучасна карта - Гардишівка