Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Садове

САДОВЕ (до 1963 року Березівка) — село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на північ від районного центру й за 16 км від заліз­ничної станції Коростишів; Дворів — 325. Насе­лення — 1008 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Травневе.
На території Садового розміщена центральна садиба колгоспу ім. Митькіна, який має в кори­стуванні 2877 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2482 га орної землі. Вирощують озиму пше­ницю, жито, льон, хміль та картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвит­ку сільського господарства 79 жителів нагоро­джено орденами й медалями, в т. ч. свинарку Г. А. Потапенко — орденом Леніна.
У селі є середня школа, де 18 учителів на­вчають 262 учні, будинок культури на 240 місць, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт і пологовий будинок.
У партійній організації (створена 1924 року) налічується 27 комуністів, у комсомольській (створена 1920 року) — 89 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1795 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Перше колективне господарство створене в 1921 році.
Під час Великої Вітчизняної війни билося проти німецько-фашистських загарбників 268 жителів, .119 з них нагороджено орденами й ме­далями. Ф. К. Шевчуку й І. А. Журилу присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 149 чоловік по­лягли смертю хоробрих. У боях за визволення села від гітлерівських окупантів загинув Герой.

Сучасна карта - Садове