Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Броники

БРОНИКИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 14 км від райцентру, за 6 км від за­лізничної станції Новоград-Волинський II. Дво­рів — 209. населення — 712 чоловік. Через село проходить автошлях Київ — Львів. Сільраді під­порядковано села Болярка, Кам'яний Майдан, Кропивня, Марушівка.
В Брониках — центральна садиба колгоспу ім. Пархоменка, що користується 2,1 тис. га зе­мельних угідь, у т. ч. 1,6 тис. га орної землі. Провідними культурами є жито, пшениця, льон та картопля. Тваринництво м'ясо-молочного на­пряму.
За успіхи в розвитку сільського господарства 18 трудівників відзначено урядовими нагоро­дами.
У селі є восьмирічна школа, де 19 учителів навчають 180 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 8,5 тис. примірників, медпункт, майстерня побутового обслуговування, відділен­ня зв'язку, три магазини.
Сільська парторганізація (виникла 1925 ро­ку) об'єднує 45 комуністів, комсомольська (ви­никла тоді ж) — 72 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1650 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни гітлерів­ську навалу зі зброєю в ру­ках відбивало 146 жителів села, зокрема, 5 — у складі партизанських з'єднань. З них загинуло 57. За героїзм, виявлений у боротьбі з ні­мецько-фашистськими за­гарбниками, урядовими на­городами відзначено 120 чо­ловік. На честь воїнів-ви­зволителів села від фаши­стських окупантів встанов­лено пам'ятник.
На околиці Кропивні виявлено давньоруський курганний могильник XI— XII століття.

Сучасна карта - Броники