Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Глумча

ВЕЛИКА ГЛУМЧА — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного цен­тру, за 10 км від залізничної станції Жужель. Дворів — 139, населення — 500 чоловік. Сільраді підпорядковані села Лука та Малоглумчанське. В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Горького, що має в користуванні 1,5 тис. га зе­мельних угідь, у т. ч. 0,9 тис. га орної землі. Кол­госп вирощує зернові культури, льон, картоплю. Розвинуто м'ясо-молочне тваринництво.
За сумлінну працю в розвитку сільського гос­подарства 9 колгоспників нагороджені медалями СРСР.
В селі є восьмирічна школа (18 учителів і 123 учні), клуб на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 4,3 тис. примірників, медпункт, магазин.
Сільська парторганізація складається з 23 ко­муністів, комсомольська — з 26 членів ВЛКСМ.
Село вперше згадується 1577 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в лавах Червоної Армії та партизанських загонах проти гітлерівців билося 95 чоловік, з них 64 нагоро­джено орденами і медалями. 40 воїнів-односельців полягли смертю хоробрих.
На околиці Великої Глумчі розкопано курган доби бронзи, знайдено римські монети II ст. н. е., виявлено городище X—XIII століття.

Сучасна карта - Велика Глумча