Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Усолуси

УСОЛУСИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 54 км від районного центру, за 27 км від залізничної станції Яблунець. Дворів — 191, населення — 571 чоловік. Сільраді підпорядковані села Майдан, Синявка.
В Усолусах розміщена центральна садиба кол­госпу «Пам'ять Леніна», за яким закріплено 2,2 тис. га землі, в т. ч. 1,6 тис. га орної. Госпо­дарство зерново-тваринницького напряму.
Працюють середня школа, де 18 учителів на­вчають 208 учнів, клуб, Вільська бібліотека з книжковим фондом 7,4 тис. примірників, фельд­шерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, два магазини.
За успіхи в праці 11 жителів-села нагородже­ні орденами й медалями Союзу PCP.
Сільська парторганізація об'єднує 27 комуні­стів, комсомольська — 46 членів BЛKCM.
Село відоме з 1861 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918- року.
В роки Великої Вітчизняної війни 82 жителі села зі зброєю в руках билися проти фашистів, з них 34 загинуло, 45 чоловік нагороджені бойо­вими орденами й медалями Радянського Союзу.
У центрі Усолусів височить братська могила воїнів, які загинули, визволяючи село від гітле­рівців. На честь загиблих односельців спорудже­но обеліск Слави.

Сучасна карта - Усолуси