Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Молодьків

ВЕЛИКИЙ МОЛОДЬКІВ — село, центр сіль­ської Ради, розташоване за 20 км від райцентру, за 19 км від залізничної станції Новоград-Волинський. Дворів — 336, населення — 1,2 тис. чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Багате, Груд.
Є центральна садиба колгоспу ім. Петровського, який обробляє 2,7 тис. га
земельних угідь, у т. ч. 2,1 тис. га орної землі. Провідні культури — озима пшениця, цукровий буряк, картопля. Тваринництво м'ясо-молочного на­пряму.
Працюють середня школа, де 26 учителів на­вчають 383 учні, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,3 тис. примір­ників, пологовий будинок, медичний пункт, ди­тячі ясла, два магазини.
За успіхи в праці 52 трудівників сільського господарства й освіти нагороджено орденами і медалями СРСР.
Сільська парторганізація об'єднує 43 комуні­стів, комсомольська — 50 членів ВЛКСМ.
Село відоме з кінця XVIII ст. В 1861—1862 роках тут працювала недільна школа.
Радянську владу в селі встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупа­ції серед населення було чимало партизанів та підпільників. У загоні «За Батьківщину» парти­занського з'єднання Ковпака воювали 10 чоло­вік. На фронтах Великої Вітчизняної війни гіт­лерівську навалу відбивало 195 жителів села, з них загинуло 91. 110 чоловік нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
На братській могилі воїнів-визволителів села від окупантів встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Великий Молодьків