Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Яструбеньки

ЯСТРУБЕНЬКИ — село, центр сільської Ради, розташоване за 56 км на схід від райцентру, за 46 км від залізничної станції Скочище й за 28 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 172. Населення — 422 чоловіка. Сільраді підпо­рядковані населені пункти Дібрівка й Яструбна.
На території Яструбеньки розміщена цент­ральна садиба колгоспу «Шлях Ілліча», в кори­стуванні якого 2402 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2008 га орної землі. Вирощують зернові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 35 колгоспників нагоро­джено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека з книжковим фондом 2,3 тис. томів, фельдшер­сько-акушерський пункт, дитсадок.
У партійній організації села Яструбеньки налічується 15 комуністів, у комсомольській — 48 членів ВЛКСМ.
Село засноване наприкінці XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 238 жите­лів села билися проти німецько-фашистських загарбників, 176 чоловік нагороджено орденами й медалями, 138 — загинуло смертю хоробрих. На честь загиблих воїнів-визволителів 1961 року споруджено пам'ятник, а на честь односельців, які полягли в боях за незалежність Вітчизни,— меморіальну плиту.
Уродженцями села Дібрівки є кандидати еко­номічних наук А. М. Кочерівець, О. П. Кочерівець та український радянський письменник О. Є. Опанасюк.

Сучасна карта - Яструбеньки