Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ялишів

ЯЛИШІВ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 11 км від районного центру, за 30 км від залізничної станції Радулин. У селі 78 дво­рів, населення — 300 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Лісове, Явне.
В Ялишеві розміщена центральна садиба колгоспу ім. Дзержинського, який обробляє 2,1 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,1 тис. га орної землі. Господарство вирощує зернові, льон-довгунець та картоплю. Провідною галуззю є м'ясо-молочне тваринництво. За успі­хи в розвитку сільського господарства 30 трудів­ників нагороджено орденами й медалями СРСР.
У селі є восьмирічна школа, де 11 учителів навчають 144 учнів, клуб на 150 місць, медпункт.
Сільська парторганізація об'єднує 22 кому­ністи, комсомольська — 41 члена ВЛКСМ.
Ялишів засновано в першій половині XVIII ст. В грудні 1876 року стався селянський виступ проти свавілля поміщиці, яка хотіла зігнати се­лян з їх земель. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В період тимчасової німецько-фашистської окупації у районі села діяв партизанський загін.
На фронтах Великої Вітчизняної війни били­ся 40 жителів села, 32 з них нагороджено бойо­вими орденами й медалями, 10 загинуло.

Сучасна карта - Ялишів