Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванків

ІВАНКІВ — село, центр сільської Ради. Роз­ташований на березі річки Гуйви (притока Тете­рева), за 25 км на північний захід від районного центру, за 7 км від залізничної станції Града та за 2 км від автошляху Житомир — Сквира. Дво­рів — 480. Населення — 1458 чоловік. Сільраді під­порядковане с. Березине.
За колгоспом «Червоний прапор», центральна садиба якого розміщена в Іванкові, закріплено 2101,4 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1642 га орної землі. Господарство багатогалузеве, вирощує зернові культури й цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Тут є млин, механічна майстерня.
Працюють восьмирічна школа, в якій 12 учи­телів навчають 237 учнів, будинок культури на 300 місць з широкоекранною кіноустановкою, бібліотека з фондом 11 тис. книг, лікарня на 150 ліжок, фельдшерсько-акушерський пункт, ди­тячий садок, відділення зв'язку, ощадна каса, 2 магазини.
Партійна організація налічує 32 комуністи, дві комсомольські — 61 члена ВЛКСМ.
За самовіддану працю 67 трудівників села на­городжено орденами і медалями Союзу PCP, се­ред них комбайнера (нині бригадир тракторної бригади) В. Д. Бабчука —- орденом Трудового Червоного Прапора.
Село відоме з 1501 року. Під час першої ро­сійської революції 1905—1907 pp. в селі відбули­ся масові селянські виступи.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчиз­няної війни 28 жителів се­ла боролися з німецько-фа­шистськими загарбниками, 220 — за мужність і відва­гу, виявлені в боях, відзна­чено орденами й медалями, а В. М. Мельник удостоє­ний звання Героя Радян­ського Союзу.
У 1952—1960 рр. в Іван­кові на 5 братських моги­лах воїнів-визволителів се­ла від гітлерівських окупантів встановлено пам'ятники, а в 1970 році — пам'ятник воїнам-односельцям, які полягли смер­тю хоробрих у боях за Батьківщину.

Сучасна карта - Іванків