Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Биківка

БИКІВКА – селище міського типу, центр се­лищної Ради, розташоване за 17 км від район­ного центру та за 21 км від залізничної станції Курне. Через селище проходить автошлях Разі­не – Дзержинськ – Довбиш, на околиці Биківки протікає річка Тня, притока Случі. Дворів – 690. Населення – 2100 чоловік. Селищній Раді підпо­рядковані села Сарнівка й Товща.
На території Биківки міститься Биківський склозавод (побудований 1852 року). На підприєм­стві працює понад 600 робітників і 35 інженерно-технічних працівників. За успіхи в розвитку на­родного господарства 80 робітників склозаводу нагороджено орденами й медалями СРСР.
У селах Сарнівці й Товщі розміщені допоміж­ні господарства Баранівського лісгоспзагу.
Працюють середня школа, де 25 учителів на­вчають 450 учнів, бібліотека з книжковим фон­дом 8 тис. примірників, дільнична лікарня на 25 місць, дитячий садок, заводський будинок культури із залом на 450 місць, пошта.
На обліку в партійній організації (створена 1925 року) 60 членів КПРС, у комсомольській (перший осередок виник у тому ж році) – 99 членів ВЛКСМ.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В роки громадянської війни жителі села боролися з петлюрівськими бандами.
Під час Великої Вітчизняної війни 165 жите­лів селища пішли на фронт, понад 50 – перебу­вали в партизанському з’єднанні С. Ф. Малинова. В боротьбі з ворогом загинуло 63 чоловіка. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з німець­ко-фашистськими загарбниками, 80 чоловік від­значені урядовими нагородами.
Вшановуючи пам’ять воїнів-односельців, які загинули в боротьбі з фашистами, трудящі сели­ща встановили їм пам’ятник.
На околиці Биківки виявлено поселення три­пільської культури.

Сучасна карта - Биківка