Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Болотниця

БОЛОТНИЦЯ — село, центр сільської Ради. Розташована за 8 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Овруч — 20 км. Дворів — 206. Населення — 548 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Липлянщина і Чер­воне.
На території Болотниці міститься центральна садиба колгоспу «Радянська Україна», за яким закріплено 2712 га земельних угідь, з них 2005 орної землі, 55 га лісу. Господарство — м’ясо-­молочного напряму, вирощує також льон, кар­топлю. За успіхи в розвитку сільського господарства 54 чоловіка нагороджено орденами й ме­далями СРСР; колишній бригадир тракторної бригади С. І. Бондарчук, завмаг с. Липлянщини Г. А. Андрієвич, ланковий П. Т. Дьохтярчук удо­стоєні ордена Трудового Червоного Прапора.
В селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 136 учнів; 2 бібліотеки, книжковий фонд яких 8 тис. примірників, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, сільунівермаг.
У партійній організації налічується 37 кому­ністів, у комсомольській — 41 комсомолець.
Перша писемна згадка про Болотницю дату­ється 1678 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної війни билося проти німецько-фашистських загарбників 173 чо­ловіка, з них 34 нагороджено орденами і меда­лями; 62 чоловіка загинуло смертю хоробрих. У 1970 році на їх честь встановлено пам'ятник.
Поблизу Липлянщини знайдено кам'яні зна­ряддя праці доби бронзи, виявлено давньорусь­кий курганний могильник (X—XIII ст.).

Сучасна карта - Болотниця