Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Краївщина

КРАЇВЩИНА — село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км на північ від райцентру, за 27 км від залізничної станції Турчинка й за 27 км від автошляху Коростень — Житомир. Дво­рів — 224. Населення — 706 чоловік. Сільраді підпорядковані села Іванівка, Омелівка, Шадура, Яблунівка.
У Краївщині розміщена центральна садиба колгоспу ім. Горького, за яким закріплено 3987 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2625 га орної землі. Провідні сільськогосподар­ські культури — жито, пшениця, льон та картоп­ля. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного на­пряму. За трудові досягнення в сільськогоспо­дарському виробництві 45 хліборобів нагородже­но орденами й медалями.
В селі є середня школа, де 18 учителів на­вчають 226 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 8896 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, дитясла.
Партійна організація (створена 1925 року) на­лічує 23 комуністи, комсомольська (створена 1924 року) — 44 члени ВЛКСМ.
Краївщину засновано в другій половині XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни билося проти гітлерівських загарбників 218 жи­телів Краївщини, 148 з них за виявлений героїзм нагороджено орденами й медалями. 111 чоловік віддали своє життя за свободу й незалежність Батьківщини.
У Краївщині є архітектурний пам'ятник — Михайлівська церква, збудована 1757 року.

Сучасна карта - Краївщина