Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Середи

СЕРЕДИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 2,5 км від районного центру, за 28 км від залізничної станції Яблунець. Дворів — 446, населення —1,6 тис. чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Заровенка, Медведеве, Покощеве, Садки.
В селі розташована центральна садиба кол­госпу ім. Мічуріна, що обробляє 5,8 тис. га угідь, у т. ч. 3,5 тис. га орної землі. Господарство спе­ціалізується на вирощуванні кращих сортів кар­топлі та льону.
Працює середня школа, де 29 учителів на­вчають 465 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 10 тис. примір­ників, медичний пункт, дитячий садок, два мага­зини. За сумлінну працю 121 колгоспника відзна­чено урядовими нагородами, в т. ч. О. А. Волощук удостоєна ордена Леніна.
Сільська парторганізація об'єднує 97 комуні­стів, комсомольська (створена 1922 року) — 270 членів ВЛКСМ.
Село засноване в XIV ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 405 грома­дян села брали участь у боротьбі з німецькими фашистами, з них 195 загинули в боях за неза­лежність Батьківщини, 210 удостоєні орденів і медалей. На честь загиблих односельців вста­новлено обеліск Слави, на братській могилі воїнів-визволителів села — пам'ятник.
Поблизу с. Середи знайдено кам'яні знаряддя праці доби бронзи.

Сучасна карта - Середи