Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скраглівка

СКРАГЛІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на берегах річки Гнилоп’яті (при­тока Тетерева), за 5 км на північний захід від районного центру та за один км від залізничної станції Райки. Дворів — 600. Населення — 1889 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Підгородне.
На території Скраглівки розміщена центральна садиба колгоспу «Комунар», за яким закріплено 2005 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1789 га орної землі. В господарстві вирощують зер­нові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.
В селі працюють восьмирічна школа, де 22 вчителі навчають 350 учнів, клуб на 400 місць, бібліотека з фондом понад 15 тис. книг, медичний пункт, аптека, дитячі ясла, відділення зв’язку, майстерня побутового комбінату.
Партійна організація налічує 45 комуністів, 2 комсомольські — 80 членів ВЛКСМ. Їх осередки виникли в 1929 році.
За успіхи в праці 52 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР.
Село відоме з кінця XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1931 року організована Скраглівська МТС.
264 жителі села брали участь у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, 146 — відзначені орденами й медалями, а С. А. Базилевський нагороджений орденом Леніна. 118 чоло­вік віддали життя за Батьківщину. Їм у цент­рі Скраглівки 1965 року встановлено обеліск віч­ної Слави, а воїнам, які загинули під час визво­лення села, в 1957 році на братській могилі спо­руджено пам’ятник.
Поблизу Скраглівки виявлено залишки посе­лень трипільської культури, доби бронзи, скіф­ського періоду, черняхівської культури та давньо­руського, а неподалік Підгороднього — поселен­ня черняхівської культури.

Сучасна карта - Скраглівка