Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старий Дорогинь

СТАРИЙ ДОРОГИНЬ — село, центр сільської Ради. Розташований на правому березі річки Норині, за 8 км на північ від районного центру. До залізничної станції Рача — 25 км. Дворів — 160. Населення — 483 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані села Латаші і Снитище.
На території Старого Дорогиня розміщена центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 2464 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1419 га орної землі, 1815 га лісу. Колгосп вирощує зернові, картоплю, льон. Напрям господарства — м'ясо-молочне тваринництво. В кол­госпі є пилорама, столярний цех, млин. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва орденами і медалями СРСР нагороджено 17 чоло­вік, у т. ч. орденом Леніна та орденом Жовтневої Революції О. О. Бондарчука — ланкового механі­зованої ланки колгоспу ім. Горького; орденом Трудового Червоного Прапора М. М. Мошияського — механізатора, М. А. Титюк — доярку, В. М. Бондарчука — бригадира (всі з Латашів), і В. Т. Солодчука — ланкового механізованої лан­ки вирощування картоплі (село Снитище). У селі працюють початкова школа, будинок культури на 2150 місць, бібліотека з фондом 9 тис. книжок, відділення зв'язку.
В парторганізації налічується 24 комуністи, в комсомольській — 36 комсомольців.
Вперше село згадується в документах за 1545 рік.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 249 чоловік, з них 68 нагороджено, 143 — загинуло смертю хоробрих.
На честь 50-річчя утворення СРСР у Старому Дорогині закладено парк.

Сучасна карта - Старий Дорогинь