Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зубковичі

ЗУБКОВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 26 км від райцентру і залізнич­ної станції Олевськ. Через село протікає річка Уборть. Дворів — 574, населення — 2,3 тис. чо­ловік.
У Зубковичах розташована центральна сади­ба колгоспу ім. XXII з'їзду КПРС, який обробляє 1,8 тис. га земельних угідь, у т. ч. 0,9 тис. га орної землі. Провідними культурами є картоп­ля, жито, хміль, льон. Спеціалізується колгосп на тваринництві м'ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 62 тру­дівники нагороджені орденами й медалями СРСР.
В селі є середня школа, де 26 учителів на­вчають 580 учнів, клуб на 250 місць, дві бібліо­теки з книжковим фондом 9,3 тис. примірників, дільнична лікарня на 25 ліжок, амбулаторія, два магазини, поштове відділення.
Сільська парторганізація (створена 1925 ро­ку) об'єднує 34 комуністи, комсомольська (ви­никла 1924 року) —119 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1583 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В період Великої Вітчизняної війни на тери­торії села Г. А. Бобровик та І. Г. Чирко органі­зували партизанський загін. На фронтах і в тилу у ворога проти гітлерівців воювало 170 жителів села, з них загинув 101. За мужність і відвагу, виявлені в боях з фашистами, бойовими орде­нами й медалями нагороджено 89 чоловік.
У селі споруджено обеліск Невідомому сол­дату.
На території села виявлено кургани: доби бронзи, слов'янські VI—VII ст. н. е. та давньо­руські XI—XIII століття.

Сучасна карта - Зубковичі