Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Марківка

МАРКІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Случі, за 8 км від районного центру, за 20 км від залізничної станції Полонне. Дворів — 187, населення — 505 чоловік. Сільраді підпорядковані села Глибочок та Стара Гута.
В Марківці розміщена центральна садиба кол­госпу «Україна», за яким закріплено 2,1 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. Напрям господарства — зерново-тва­ринницький. З технічних культур провідною є льон.
Працюють початкова школа, будинок культу­ри на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 5 тис. примірників, медичний пункт.
За успіхи в розвитку сільського господарства 17 жителів села нагороджено орденами й меда­лями СРСР, в т. ч. в 1935 році орденом Трудо­вого Червоного Прапора — А. Д. Драган. 1938 ро­ку його обрано депутатом Верховної Ради УРСР.
Сільська парторганізація налічує 29 комуні­стів, комсомольська — 9 членів ВЛКСМ.
Село відоме з середини ХУГІ ст. Під час рево­люції 1905 року селяни кілька разів виступали проти панської сваволі. Радянську владу встанов­лено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 124 жителі села захищали Батьківщину від німецько-фа­шистської навали. Всі вони удостоєні бойових
орденів і медалей СРСР. Загинуло 47 чоловік.

Сучасна карта - Марківка