Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Слободище

СЛОБОДИЩЕ — село, центр сільської Ради. Розташоване по обох берегах річки Гнилоп’яті (притока Тетерева), за 24 км на північний захід від районного центру та 25 км від залізничної станції Бердичів. Дворів — 541. Населення — 1589 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Ріг.
На території Слободища розміщена централь­на садиба колгоспу «Перемога», за яким закріп­лено 3005 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2321 га орної землі. В господарстві вирощують зернові культури й цукрові буряки, розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму.
В селі працюють восьмирічна школа, де 18 учителів навчають 309 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 14 тис. книг, дитячі ясла, пошта, магазин, медпункт.
Партійна організація (створено 1918 року) об’єднує 32 комуністів, 2 комсомольські (осере­док на селі виник 6 грудня 1919 року) — 55 чле­нів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 67 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР.
Село відоме з 1586 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1921 року організовано комуну «Червона гірка».
Під час Великої Вітчизняної війни 632 жителі села брали участь у боях проти німецько-фа­шистських загарбників, 175 — загинули, 300 — за мужність і відвагу відзначені орденами та меда­лями. Учасники війни І. М. Карпенко та М. Г. Грабчук удостоєні звання Героя Радянського Союзу.
1967 року в Слободищі встановлено 2 обеліски Слави полеглим воїнам-односельцям і пам’ятник воїнам, які віддали своє життя за визволення села від гітлерівських окупантів.
Неподалік Слободища виявлено залишки посе­лень: неолітичної епохи, трипільської культури, доби бронзи, скіфського періоду, черняхівської культури та давньоруських часів.

Сучасна карта - Слободище