Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Степанівка

СТЕПАНІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від райцентру, за 13 км від залізничної станції Яблунець. Дворів — 299, на­селення — 892 чоловіка. Сільраді підпорядковано села Ганнівка. Королівка, Лебідь. На території села розміщена центральна садиба колгоспу «Зоря», який обробляє
3,1 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,7 тис. га орної землі. Вирощують­ся зернові культури, льон, картопля. Розвинуто тваринництво м'ясо-молочного напряму.
Працюють середня школа, де 21 учитель на­вчає 233 учні, будинок культури па 250 місць, три бібліотеки з книжковим фондом 20 тис. при­мірників, фельдшерсько-акушерський пункт, від­ділення зв'язку, чотири магазини.
За успіхи в розвитку сільського господарства й освіти 27 трудівників нагороджено орденами і медалями СРСР.
Сільська парторганізація об'єднує 72 комуні­сти (створена 1924 року), комсомольська (ство­рена 1923 року) —113 членів ВЛКСМ.
Село засновано на початку XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації у районі села діяв партизанський загін, організо­ваний підпільниками І. М. Невмержицьким та А. А. Новицьким.
В роки Великої Вітчизняної війни зі зброєю в руках відстоювали свободу й незалежність Батьківщини 137 жителів села, з них 80 заги­нуло, 60 чоловік удостоєні орденів і медалей. В центрі села встановлено обеліск на честь за­гиблих односельців та воїнів-визволителів села від гітлерівців.

Сучасна карта - Степанівка