Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Браталів

ВЕЛИКИЙ БРАТАЛІВ — село, центр сіль­ської Ради. Розташований за 20 км на північний схід від районного центру та за 8 км від заліз­ничної станції Разіне. Дворів — 217. Населен­ня — 599 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Великобраталівське.
На території Великого Браталова розміщена центральна садиба колгоспу ім. Г. І. Петровського, за яким закріплено 1223 га сільськогос­подарських угідь, у т. ч. 1098 га орної землі. Провідними культурами в господарстві є озима пшениця та цукровий буряк. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму.
В селі працюють восьмирічна школа, де 13 пе­дагогів навчають 141 учня, клуб на 100 місць, бібліотека з фондом 10 тис. книг, стаціонарна кіноустановка, медпункт, дитячі ясла, магазин.
Партійна організація колгоспу об'єднує 19 ко­муністів, 2 комсомольські — 47 членів ВЛКСМ. Партійна і комсомольська організація села створені в 1927 році.
За успіхи в праці 35 трудівників села наго­роджено орденами і медалями СРСР.
Перша письмова згадка про село належить до 1581 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
123 жителі села брали участь у боях з ні­мецько-фашистськими окупантами, 56 — загину­ло, 66 — за мужність і відвагу нагороджено ор­денами й медалями.
1949 року встановлено два обеліски Слави на братських могилах полеглих воїнів-визволителів села від гітлерівських загарбників.
Поблизу Великого Браталова знайдено кам'я­ні знаряддя праці доби бронзи.

Сучасна карта - Великий Браталів