Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Макарівка

МАКАРІВКА— село, центр сільської Ради. Розташована на берегах річки Паволочанки (притока Роставиці), за 16 км на південний за­хід від районного центру. До найближчої заліз­ничної станції Бровки — 10 км. Дворів — 568. На­селення — 1660 чоловік.
В селі містяться відділок бурякорадгоспу ім. О. Д. Цюрупи, центральна садиба якого — в Андрушках. Відділок спеціалізується на виро­щуванні насіння цукрових буряків. Важлива роль у господарстві належить також зерновим культурам та тваринництву м'ясо-молочного на­пряму.
Працюють восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 289 учнів, клуб на 350 місць, бібліоте­ка з фондом 14,5 тис. книг, фельдшерсько-аку­шерський пункт, дитячі ясла, а також побуто­вий комбінат.
Партійна організація відділку радгоспу об'єд­нує 24 комуністів, комсомольська — 37 членів ВЛКСМ.
За трудові досягнення 39 чоловік відзначено орденами й медалями СРСР, а доярку О. І. Унт нагороджено орденом Трудового Червоного Пра­пора.
Село відоме з 1700 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників боролося 306 жителів Макарівки, з них 169—полягло смертю хоробрих,. 137 — нагороджено орденами й меда­лями.
В центрі Макарівки встановлено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям села і три мемо­ріальні плити, на яких викарбувані імена одно­сельців, що віддали своє життя за Батьківщину.
Уродженцем Макарівки є Герой Соціалістич­ної Праці Ф. С. Коломієць.

Сучасна карта - Макарівка