Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заньки

ЗАНЬКИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 18 км на північний захід від районного центру, за 30 км від залізничної станції Малин. Дворів —185. Населення —574 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Гришківка, Дорогунь, Дубовик, Прибуток, Теклянівка.
На території Заньок розміщена центральна садиба колгоспу «Ленінський шлях», за яким за­кріплено 2970 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2422 га орної землі. В господарстві ви­рощують зернові й технічні культури, картоплю. Розвинуте тваринництво м'ясо-мол очного на­пряму.
В селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 190 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 10 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла.
За трудові досягнення в розвитку сільського господарства, освіти орденами й медалями на­городжено 42 чоловіка.
Парторганізація (створена 1929 року) налічує 27 комуністів, комсомольська організація — 23 члени BЛKCM.
Заньки засновані наприкінці XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перше колективне господарство — ко­муну — створено в 1926 році.
За тимчасової німецько-фашистської окупації гітлерівці закатували комсомольця С. О. Мар­чука, який сконструював радіоприймач, слухав повідомлення Радінформбюро й розповсюджував їх серед населення.
Під час Великої Вітчизняної війни 260 жите­лів села билися на фронтах проти гітлерівських загарбників. 178 чоловік нагороджено орденами й медалями, 89— віддали своє життя за незалеж­ність Радянської Вітчизни. За визволення Заньок від фашистських загарбників 130 воїнів Черво­ної Армії загинули смертю хоробрих, серед них уродженці м. Кримська Краснодарського краю В. А. Єрмолаєв та м. Москви — А. О. Тимо­феєв, яким посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 1965 року на їх честь спо­руджено обеліски.
В 1971 році встановлено погруддя В. І. Ле­ніна.

Сучасна карта - Заньки