Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лісівщина

ЛІСІВЩИНА — село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км на південь від районного центру, за 8 км від залізничної станції Ушомир, на автошляху Житомир — Коростень. Дворів — 449. Населення — 1606 чоловік. Сільраді підпо­рядковані села Лісобуда, Мойсіївка.
На території Лісівщини розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Чкалова, за яким закріп­лено 3087 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2318 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. На західній околиці села в 1970 році споруджено Лемнянську збага­чувальну фабрику Іршанського гірничо-збагачу­вального комбінату.
Тут є середня школа, де 36 учителів навчають 440 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 5,6 тис. томів, дільнична лікарня на 35 ліжок.
За успіхи в розвитку народного господарства й культури 71 чоловіка нагороджено орденами й медалями. А. О. Матвієнко присвоєно звання заслуженої вчительки У PCP.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 31 комуніст, у комсомольській — 32 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Лісівщину датує­ться 1501 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1913 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти фашистських загарбників билося 359 жителів села. 293 з них за виявлений героїзм нагороджено орденами й медалями. 176 чоловік загинуло смертю хоробрих. 1967 року жителю села — льотчику О. М. Дубинчуку, який у квітні 1945 року разом зі своїм командиром повторив подвиг М. Ф. Гастелло, споруджено пам’ятник. Його ім’ям названо також середню школу. На честь загиблих 27 воїнів-визволителів спорудже­но обеліск Слави.

Сучасна карта - Лісівщина