Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бистрик

БИСТРИК – село, центр сільської Ради. Розташований на берегах річки Бистриці (притока Роставиці), за 6 км на північний схід від залізничної станції Зарудинці. Дворів – 640. Населення – 2232 чоловік. Сільраді підпорядковано с. Прибережне.
За колгоспом «Україна», центральна садиба якого розміщена в Бистрику, закріплено 3644,5 га сільськогосподарський угідь, у т.ч. 3434 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі свиней.
Працюють середня школа, де 27 учителів навчають 429 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 15,5 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 3 магазини.
Партійна організація об’єднує 57 комуністів, комсомольська – 78 членів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти та охорони здоров’я 125 трудівників села відзначено урядовими нагородами, серед них орденом Леніна нагороджено телятницю М. М. Колісниченко, завідуючого свинофермою П. М. Ревунця, доярок Г. П. Ставничу та А. І. Філіпчук.
Село відоме з 1605 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників брало участь 419 жителів села, з них 202 — загинули, 183 — нагороджені орденами й медалями.
На вшанування пам'яті воїнів, полеглих під час визволення села від гітлерівських окупантів, у 1953 і 1958 роках на братських могилах спо­руджено пам'ятники. 1965 року встановлено обе­ліск Слави на честь воїнів-односельців, які від­дали своє життя за Батьківщину.
Уродженцем Бистрика є генерал-майор Д. І. Осадчий.

Сучасна карта - Бистрик