Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Топорище

ТОПОРИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 15 км на схід від райцентру, за 18 км від залізничної станції Турчинка. Через село проходить автошлях Житомир — Коростень. Дворів — 341. Населення — 957 чоловік. Сільраді підпорядковані села Галенівка, Комарівка, Копанівка, Копелянка, Коротище, Лизник, Ольшівка та селище Червоногранітне.
На території Топорища розміщена центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», за яким за­кріплено 3732 сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2998 га орної землі. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму.
У селі є середня школа, де навчається 380 учнів і працює 30 учителів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 15 372 томи, лікарня на 28 ліжок, амбулаторія, аптека, філія зв'язку, дитясла.
Партійна організація (створена 1924 року) на­лічує 55 комуністів, комсомольська (створена 1928 року) — 32 члени ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й медицини 85 чоловік нагороджено орде­нами й медалями.
Перша писемна згадка про Топорище датує­ться 1583 роком.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Перше колективне господарство засновано 1922 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни би­лося проти німецько-фашистських загарбників 265 чоловік, з них 85 нагороджено орденами й медалями. 151 житель села загинув смертю хо­робрих. За визволення села від німецько-фашист­ських загарбників полягло 77 воїнів Червоної Армії, у т. ч. росіяни М. М. Амелін, М. С. Бюрюков, М. М. Єрмолаєв, туркмен К. Байдурсанов, казахи А. Алтабаєв, К. Курдінов.

Сучасна карта - Топорище