Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вчорайше

ВЧОРАЙШЕ — село, центр сільської Ради. Розташоване на річці Постолі, за 18 км на пів­нічний захід від районного центру та за 9 км від залізничної станції Чорнорудка. Дворів — 696. Населення — 1953 чоловіка. Сільраді підпо­рядковане с. Лісове.
У Вчорайшому розміщена центральна садиба колгоспу «Ленінець», за яким закріплено 3430 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3068 га орної землі. Напрям виробництва — зерново-тваринни­цький.
В селі — інкубаторна станція.
Працюють середня школа, де 28 учителів на­вчають 350 учнів, будинок культури, дві бібліо­теки з фондом 30 тис. книг, дільнична лікарня на 50 ліжок, дитячі ясла, відділення зв'язку, а також харчокомбінат, комбінат побутового об­слуговування.
Партійна організація об'єднує 60 комуністів, комсомольська — 150 членів ВЛКСМ. Організації створені в 1923 році.
За успіхи в праці 57 трудівників нагородже­но орденами й медалями СРСР, серед них сви­нарку П. О. Лисюк — орденом Леніна.
Вчорайше відоме з 1609 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. 1924 року створено ТСОЗ.
Під час Великої Вітчизняної війни в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками брали участь 400 жителів села, з них 202 — загинули, 143 — відзначені орденами й медалями.
1956 року встановлено два пам'ятники воїнам-односельцям, полеглим у боях за Батьківщину, в 1970 році — обеліск Слави 58 воїнам-визволителям села від гітлерівських окупантів.
На території та околицях Вчорайшого знайде­но крем'яні знаряддя праці доби неоліту, вияв­лено залишки давньоруського городища та роз­копано курганний могильник.

Сучасна карта - Вчорайше