Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Піщаниця

ПІЩАНИЦЯ – село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км на північний захід від ра­йонного центру й залізничної станції Овруч, за 0,5 км від автошляху Овруч – Словечне. Дво­рів – 373. Населення – 1203 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Клинець, Мишковичі, Мочульня, Павловичі та Поліське.
На території Піщаниці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Тельмана, за яким закріп­лено 2640 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1765 га орної землі. Вирощують жито, пшеницю, льон, картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку кол­госпного виробництва 113 чоловік нагороджені орденами й медалями, в т. ч. бригадир О. В. Левківський – орденом Трудового Червоного Пра­пора, бригадир М. В. Сидоренко – орденом Жовт­невої Революції, голова колгоспу М. І. Жила – орденом Леніна.
В селі є середня школа, де 20 учителів на­вчають 300 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий са­док, відділення зв’язку. Видається багатотиражна газета «Зоря комунізму».
У партійній організації налічується 42 кому­ністи, в комсомольській – 42 члени ВЛКСМ.
Село засноване на початку XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В 1925 році засновано колгосп «Червоний ора­тай». Одним з активних організаторів його був секретар комсомольського осередку В. М. Перов, який у передвоєнні роки працював головою Житомирського облвиконкому.
Під час Великої Вітчизняної війни 400 жите­лів села билися на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків, 354 чоловіка нагороджено орденами й меда­лями, 120 – загинуло смертю хоробрих. У районі села діяв партизанський загін під керівництвом колишнього голови колгоспу В. Д. Мазура (на­городжений 1971 року орденом Леніна). Хоробро бився з німецько-фашистськими окупантами Г. С. Тростенюк. Він втратив через поранення зір і кінцівки рук. Повернувшись у рідне село, від­важний воїн працював заступником голови кол­госпу. Про його життя й дальшу діяльність розпові­дають кінокартина «Людина думає» та книга П. А. Оровецького «Живе солдат». Самовіддана праця хороб­рого фронтовика в колгос­пі відзначена орденами Леніна й Жовтневої Рево­люції.
Біля с. Клинця виявле­но пізньопалеолітичну сто­янку.

Сучасна карта - Піщаниця