Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Горбаша

ВЕЛИКА ГОРБАША — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Церему, притоки Случі, за 23 км від райцентру, за 6 км від залізничної станції Колодянка. Дво­рів — 249, населення — 816 чоловік. Сільраді під­порядковане с. Мала Горбаша.
У Великій Горбаші розміщується центральна садиба колгоспу ім. Жданова. Колгосп має 2,9 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,2 тис. га орної землі та 30 га саду. Провідними культура­ми є пшениця, жито, картопля й цукровий бу­ряк. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
Працюють початкова школа, де 4 вчителі на­вчають 66 учнів, клуб на 130 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,5 тис. книжок, медпункт, дитячі ясла, два магазини, майстерня побутово­го обслуговування.
За сумлінну працю й високі виробничі показ­ники 35 трудівників села нагороджено ордена­ми та медалями Союзу PCP.
Село відоме з 1610 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Сільська парторганізація об'єднує 40 комуні­стів, комсомольська — 67 членів BЛKCM.
На фронтах Великої Вітчизняної війни би­лося 87 жителів села, в партизанському загоні ім. Чапаєва —12. 62 громадян віддали своє життя за Батьківщину. За мужність і відвагу в боях 45 чоловік нагороджено бойовими орде­нами й медалями.
Поблизу сіл Великої та Малої Горбаші вияв­лено поселення: доби бронзи, двоє скіфського періоду та давньоруські поховання IX—X сто­ліття.

Сучасна карта - Велика Горбаша